Doc. Dr. BANU SEZGİNER

Sürdürülebilirlik ve 

Karbon Ayak İzi Danışmanı

İstanbul Doğumlu olan Banu Sezginer öğrenim hayatını Ankara’da tamamlamıştır. Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme mezunu Sezginer, okul sonrası 14 yıl finans sektöründe Şube müdürlüğü, Bölge Müdürlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı alanlarında yönetim kademesinde yer aldığı bankacılık kariyeri yapmış bu süreçte master ve işletme -finans doktorasını tamamlamıştır. 

2003 yılında bankacılık krizi ile kendi şirketini (İnterfed Yönetim ve Finansal Danışmanlık Ltd. Şti.) kuran Sezginer ayrıca 2011 yılından beri farklı üniversitelerde girişimcilik ve finansal yönetim, işletme yönetimi dersleri vermektedir. Üniversitede eğitimler vermesi ile birlikte Üniversite -Sanayi iş birliği kapsamında çalışan ve çoğunluğu öğretim görevlilerinin yer aldığı bir proje yönetim ve Danışmanlık şirketinin kurucusu ve yöneticisi olarak iş hayatında çeşitli projelere imza atmıştır.

2022 yılında çalışmasını yürüttüğü bir AB projesinde Karbon Ayak izi ve Atık Yönetimi konularını incelemiş ve sonrasında bu konuda yurtdışından temsilcilik almış, bu konuda firmalara karbon ayak izinin hesaplanması, sürdürülebilirlik alanlarında danışmanlık vermeye başlamıştır. Karbon ayak izi konularına yönelik firmalara teşvik ve finansal yapılandırma hizmetleri vermektedir. 

Dinamik Snippet'iniz burada görüntülenir... Bu ileti, kullanılacak bir filtre ve şablon sağlamadığınız için görüntülenir.