Bülent Ünlükalaycı

NBC UYGUNLUK DEĞERLENDİRME EĞİTİM LTD ŞTİ

Bülent Ünlükalaycı, kariyerine plastik sektöründe başlamış ve beş yıl süresince bir kuruluşta pazarlama ve ardından beş yıl boyunca fabrika müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Fabrika müdürü olarak görev yaparken aynı zamanda meslek yüksek okulunda 4 yıl boyunca istatistik ve pazarlama dersleri vermiştir. 2004 yılında, TÜRKAK akreditasyonlu sistem belgelendirme kuruluşunu kurarak sektöre önemli bir katkıda bulunmuştur.

2005 yılında, UKAS akreditasyonlu bir kuruluşun Türkiye şirketini kurarak uluslararası alanda başarılı bir şekilde faaliyet göstermiştir. 2012 yılında ise Personel belgelendirme şirketini kurarak bu alanda da başarı elde etmiş ve akreditasyon sürecini tamamlamıştır. Kariyeri boyunca çeşitli kuruluşlarda görev alarak aynı zamanda sistem denetimlerine aktif bir şekilde katılım sağlamıştır.

2013 yılında, yurt dışı merkezli bir kuruluşun kalite, sistem belgelendirme, eğitim ve gıda bölümlerinin genel müdürlüğünü üstlenmiştir. Bu dönem içerisinde de sistem denetimlerine katılımını sürdürmüştür. 2018 yılında ise bu görevinden ayrılarak kariyerine yeni bir yönelim vermiştir. Genel olarak, Bülent Ünlükalaycı, plastik sektöründeki uzmanlığı, eğitim faaliyetleri ve kurduğu akreditasyonlu kuruluşlarla sektöre önemli bir iz bırakmış bir profesyonel olarak tanımlanmaktadır.