Dr. Müh. Gülay Savaş

Yönetim Danışmanı,  Dijital Dönüşüm Mentoru ve Eğitmen

Gülay Savaş, iş dünyasında insanları ve teknolojiyi bir araya getirerek dönüşüm sağlayan bir profesyoneldir. X kuşağından bir mühendis olarak, bilgi teknolojilerindeki değişim ve dönüşüm sürecine hem tanıklık etmiş hem de aktif bir şekilde içerisinde yer almıştır. Gülay Savaş, lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi'nde tamamlamıştır. Ardından yüksek lisans ve doktora eğitimlerini aynı üniversitenin Sistem Analizi bölümünde başarıyla tamamlamıştır.


Kariyeri boyunca farklı önemli kurumlarda görev yapmış olan Gülay Savaş, öncelikle İstanbul Teknik Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Daha sonra Gantek - Sun Microsystems , Turcom TeknolojiMicrosoft, BASF - BAYER - HOECHST, SOFTECH gibi firmalarda teknik koordinatör, ürün kanal yöneticisi, kurumsal satış yöneticisi, bütünleşik yerel yönetimler platformu danışmanı, bilgi işlem yöneticisi, SAP yöneticisi, toplam kalite yöneticisi, satış ve pazarlama direktörü gibi çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. Ayrıca İTÜ ÇEKİRDEK'te mentor danışman olarak da çalışmıştır.

Gülay Savaş'ın uzmanlık alanları arasında insan kaynakları, süreçler, strateji ve teknoloji bulunmaktadır. İş stratejisi, takım yönetimi, proje yönetimi, IT yönetimi ve analitik düşünme gibi yetkinliklere sahiptir. Gülay Savaş, iş dünyasında insan odaklı yaklaşımını benimseyerek teknolojiyi etkin bir şekilde kullanarak başarılı dijital dönüşümler sağlamayı hedeflemektedir.  Ana hizmet başlıkları

  • Dijital Dönüşüm
  • Dijital Pazarlama
  • Kurumsallaşma
  • Akıllı Şirket Olma
  • Eğitmenlik
Gülay Savaş Hizmetleri