E-İhracat Danışmanlığı

E-ihracat danışmanlığı, ürün veya hizmetlerini dijital kanallar aracılığıyla ihraç etmek isteyen işletmelere rehberlik sürecidir. Şirketlerin e-ticaret stratejisini geliştirmelerine, hedef pazarları belirlemelerine, ilgili düzenlemelere uymaya, lojistik ve ödemeleri yönetmede kullanılan dijital araçlara ilişkin tavsiyeleri içerir.

Amaç dijital kanalları kullanarak işletmelerin dünya çapındaki potansiyel müşterilerilerine ulaşmalarına, erişimlerini genişletmelerine ve satışlarını artırmalarına yardımcı olmaktır.

E-ihracat danışmanlığında izlenen genel adımlar şunlardır:

İhtiyaçları, hedefleri ve ayrıca mevcut dijital yetenekleri anlamak için müşteriyle yapılan değerlendirme Müşterinin hedef ülkeleri için ilgili pazar ve düzenleyici koşulların araştırılması, potansiyel fırsatların ve zorlukların belirlenmesi Müşteri için, web sitesi tasarımı ve geliştirmesi, çevrimiçi pazarlama, sosyal medya ve arama motoru optimizasyonu ile ilgili önerileri içerebilen özelleştirilmiş bir e-ticaret stratejisinin geliştirilmesi Hedef pazarda popüler olan nakliye ve teslimat seçenekleri ve ödeme yöntemleri gibi lojistik konusunda rehberlik sağlanması